Marmara Post

Antalya-Konya Karayolu’nda Sürücüler Kar Engeline Takıldı

Antalya-Konya Karayolu’nda Sürücüler Kar Engeline Takıldı
52 views
31 Ocak 2023 - 19:12

Antalya’yı Konya’ya bağlayan Akseki-Seydişehir Karayolu’ndaki bin 825 rakımlı Alacabel mevkiinde yoğun kar yağışı nedeni ile gece saatlerinde tırların geçişine kapatılan yol, trafiğe açıldı.

Dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı, Akseki’nin Yarpuz Mahallesi’nden itibaren etkisini artırdı. Bin 825 rakımlı Alacabel’de kar kalınlığının yer yer 30-40 santimetreye ulaştığı bildirildi. Akseki-Seydişehir Karayolu, tedbir olarak tırların geçişine saat 01.30 saatlerinde kapatılmıştı. Akseki Bölge Trafik ekipleri ise uzun araçları dinlenme tesislerine yönlendirmişti.

Karayolları Alacabel ekipleri, trafik akışında aksama yaşanmaması için çok sayıda iş makinesi ile yolda biriken karları temizleyip tuzlama çalışması yaparak yolun trafiğe açık tutulmasını sağladı. Alacabel’de kar yağışının etkisini yitirmesi ile birlikte tırların trafiğe çıkmasına izin verildi.

Akseki Bölge Trafik ve Karayolları ekipleri, yolu kullanacak olan sürücülerin buzlanmaya karşı zincirlerini mutlaka yanlarında bulundurmalarını istedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.