Marmara Post

BAÜN’de AFAD arama ve kurtarma eğitimi tamamlandı

BAÜN’de AFAD arama ve kurtarma eğitimi tamamlandı
31 views
31 Ocak 2024 - 19:34

Balıkesir Üniversitesinde faaliyet gösteren BAÜNDAK, Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimini başarıyla tamamladı. AFAD eğitmenleri tarafından verilen eğitimde başarılı olan BAÜNDAK üyelerine belge ve hediyeleri taktim edildi.

Balıkesir Üniversitesi bünyesinde; doğal afetler, diğer arama kurtarma operasyonları ve acil durumlarda müdahalelerde bulunmak üzere akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımı ile kurulan Balıkesir Üniversitesi Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibi (BAÜNDAK), “Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimini” başarıyla tamamladı.

AFAD çevrim içi gönüllülük eğitimlerini tamamlayan BAÜNDAK ekibi, AFAD eğitmenleri tarafından yüz yüze verilen iki aşamalı teorik ve pratik “Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimini” de tamamladı. Teorik ve uygulamalı eğitimleri tamamlayarak akreditasyon başvurusunda bulun BAÜNDAK ekibi, afet ve acil durumlarda ihtiyaç halinde AFAD ile koordineli olarak hizmet verecek. BAÜN Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde eğitimlerin tamamlanmasının ardından, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mustafa Cem Hamzaoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen kapanış toplantısında, AFAD eğitmenlerine teşekkür ederek hediye takdim edildi.

AA, DHA, İHA tarafından geçilen tüm haberler, MarmaraPost.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ajanslardan gelen haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.