Marmara Post

Kocaelili öğrenciler ambalajın yolculuğuna çıktı

Kocaelili öğrenciler ambalajın yolculuğuna çıktı
28 views
01 Aralık 2023 - 15:47

Avrupa Atık Azaltım Haftası çerçevesinde SEKA Kağıt Müzesi ve Bilim Merkezi, “Ambalajın Yolculuğu” temasıyla çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Marmara Belediyeler Birliği’nin Türkiye Koordinatörü olduğu Avrupa Atık Azaltım Haftası’nın (European Week for Waste Reduction-EWWR) bu yılki etkinlikleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya devam ediliyor. Bu bağlamda Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren SEKA Kağıt Müzesi ve Bilim Merkezi’nde Avrupa Atık Azaltım Haftası ile ilgili “Ambalajın Yolculuğu” temasıyla iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. Geri dönüşüm ve atık önleme konularında farkındalık oluşturmak adına düzenlenen etkinliklerde gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir dünya bırakmanın önemi anlatıldı.

Farkındalık artırıcı faaliyetlere destek vermek amacıyla SEKA Kağıt Müzesi ve Bilim Merkezi, 30 öğrenciyle iki farklı atölye çalışması yaptı. Bu yılın teması olan ambalaj atıklarına dikkat çekmek amacıyla oluşturulan atölyelerin ilkinde katılımcılar kendi ambalajlarını üretti. Bir diğer atölyede ise atık karton ambalajlarını yeniden kağıt hamuruna dönüştürüp, elde kağıt üretimi sağlandı.

AA, DHA, İHA tarafından geçilen tüm haberler, MarmaraPost.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ajanslardan gelen haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.