Marmara Post

Yankı Yemek, endüstriyel yemek sektörüne 1 milyon Avroluk yeni yatırım yapıyor

Yankı Yemek, endüstriyel yemek sektörüne 1 milyon Avroluk yeni yatırım yapıyor
25 views
09 Mart 2024 - 11:23

Yeni bir hazır yemek hattı kuracak olan Yankı Yemek A.Ş, Avrupa Komisyonu Kalkınma Fonu Hibe Anlaşması çerçevesinde 1 milyon Avroyu bulacak önemli bir yatırıma imza atacak.

Yankı Yemek A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Dönmez, Bursa Nilüfer’de, Çalı Sanayi Bölgesi’ndeki 2 dönümlük alanda, günlük 12 bin pax yemek ürettiklerini, yeni yapacakları yatırımla kapalı alanı 5 bin metrekareye, günlük üretimlerini de 25 bin pax’a çıkaracaklarını söyledi. Önceliklerinin insan sağlığı olduğunu vurgulayan Dönmez, “yemediğimizi yedirmiyoruz” sloganıyla hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun üretim yaptıklarını, müşterilerinin beklentilerini karşılamak için kalite ve hijyen standartlarından ödün vermediklerini ifade etti. Dönmez, yeni yatırımları ile bu anlayışlarını bir adım daha ileriye taşıyacaklarını da ifade etti.

İlk günden beri, sağlıklı ve lezzetli yemekler üretmeyi amaç edindiklerini vurgulayan Dönmez, bu hedef doğrultusunda 30 yılı aşkın süredir müşterilerine hizmet verdiklerini, yeni yatırımlarla kaliteyi ve istihdamı artırmaya devam edeceklerini söyledi. Coşkun Dönmez ayrıca, yeni yatırımlarının bir kısmını Avrupa Komisyonu Kalkınma Fonu Hibe Anlaşması çerçevesinde sağlayacaklarını belirtti.

Coşkun Dönmez, tüm dünyada özellikle 35 yaşa kadar olanların yemek tüketme anlayışlarında önemli bir değişim yaşandığı bir süreç yaşandığını söyledi. Dönmez, artık insanların hem ekonomik, hem hızlı, hem de sağlıklı yemek tüketmek istediklerini belirterek, “Tüm dünyada yaşanan bu trende uygun olarak, ev yemeği tadında ama çok hızlı hazırlanabilen doğal yemeklere ilgi arttı. Bizde yatırımlarımızı bu anlayışa uygun yapıyoruz. Uzun ar-ge çalışmalarımız sonrasında orta çıkardığımız ürünlerimizi üretebilmek için yapacağımız yeni yatırımla kapasitemizi 2 katın üzerine çıkartacağız” diye konuştu.

Diğer taraftan, hibe programı uygulayıcısı Tijen Yener de, Yankı Yemek A.Ş’nin bu proje kapsamında yaklaşık 200 bin Avro hibe kredi kullanacağını ve ilave istihdam sağlayacağını söyledi.

AA, DHA, İHA tarafından geçilen tüm haberler, MarmaraPost.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ajanslardan gelen haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.