Marmara Post

Yapay zeka ve yazılım destek iş dünyasının geleceğini şekillendiriyor

Yapay zeka ve yazılım destek iş dünyasının geleceğini şekillendiriyor
35 views
15 Mart 2024 - 16:38

Bilsoft Yazılım, Yazılım Destek Müdürü Mehmet Barış Aydın, yapay zeka teknolojisinin hızla gelişmesi, yazılım dünyasını da derinden etkileyen bir faktör haline geldiğini belirterek, yapay zeka, insan zekasından ilham alarak öğrenme, problem çözme, karar verme gibi becerileri simüle ederek yazılım süreçlerine büyük katkı sağladığını söyledi.

Mehmet Barış Aydın, yapay zeka teknolojisinin gelişimi yazılım dünyasına birçok avantaj sağladığını belirterek “Yapay zeka ve yazılım destek bir araya geldiğinde, işletmelerin verimliliği artırıldığı, süreçlerin iyileştirildiği ve müşteri memnuniyetinin arttığı görülmektedir. Ayrıca yapay zeka teknolojisi, yazılım test süreçlerini de kolaylaştırarak hataların daha hızlı tespit edilmesine yardımcı olmaktadır. Yapay zeka destekli yazılımlar, işletmelerin verimliliğini de artırmaktadır. Ön Muhasebe Programı yazılımları yapay zeka teknolojisi ile desteklenerek, müşteri verileri daha hızlı ve doğru bir şekilde raporlamak mümkün olmaktadır. Ayrıca, yapay zeka destekli yazılımlar sayesinde, işletmeler verilerini daha etkili bir şekilde analiz edebilir ve daha iyi kararlar alabilirler. Hızlı ve doğru kararlar almayı, verimliliği artırmayı ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi mümkün kılan yapay zeka, yazılım geliştirme süreçlerini daha verimli hale getirerek işletmelere büyük kolaylıklar sağlamaktadır” dedi.

“Bilsoft Yazılım olarak 2005 yılından beri teknolojinin gücünü en iyi şekilde kullandıklarını belirten Mehmet Aydın, “Kullanıcılarımıza her zaman güncel ve gelişmiş ürünler sunmaya devam ediyoruz. Teknolojiyi ve gelişmeleri yakından takip eden işletmeler geleceğe daha sağlam adımlar atmakta” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

AA, DHA, İHA tarafından geçilen tüm haberler, MarmaraPost.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ajanslardan gelen haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.